Aktualności

 

Uruchomienie Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

zdjęcia - źródło radio5.com.pl, wrotapodlasia.pl oraz suwalki.info.pl

W dniu 3 listopada 2017r. w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbyła się oficjalna prezentacja nowo otwartego Oddziału Okulistycznego. Oddział tworzą sale chorych (8 łóżek)   i sala operacyjna. Prezentacji Oddziału dokonali Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego,wicemarszałek Anna Naszkiewicz, Adam Szałanda, Dyrektor Szpitala i dr n. med. Przemysław Pawłowski, koordynator Oddziału.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społeczeństwa na świadczenia z zakresu okulistyki, Dyrekcja Szpitala i władze wojewódzkie czyniły starania, mające na celu przywrócenie funkcjonowania Oddziału w Suwałkach. Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczył z budżetu Województwa Podlaskiego kwotę 588 000,00 złna dofinansowanie zadania pn.: „Zakup sprzętu i aparatury medycznej na potrzeby doposażenia Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach”. Dzięki temuOddział został doposażony w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną taką jak laser okulistyczny, OCT z modułem GDX i HRT, pahymetr, USG, autorefraktokeratometr, mikroskop operacyjny, biometr optyczny oraz inny drobniejszy sprzęt medyczny.

Wszystkie zabiegi, między innymi leczenie zaćmy oraz zabiegi witrektomii, realizowane w Oddziale wykonywane będą w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Z uwagi na rozpoczynanie działalności w chwili obecnej nie ma jeszcze kolejek na zabiegi i są one wykonywane na bieżąco.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Oddziałem, pod numerem telefonu 87 56 29 468.  

 


 

W dniu 17 października br. w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Ambasador Fundacji Naszpikowani w Białymstoku Pan Wojciech Fortuna - Mistrz Olimpijski i Mistrz Świata z Sapporo 1972r w imieniu swoim i fundacji przekazał upominki na oddziały dziecięce naszego Szpitala. Darowane upominki trafiły na świetlice Oddziału Pediatrycznego i Oddziału Chirurgii Dziecięcej gdzie umilą czas małym pacjentom. 

Strefa Rodzica

 

W piątek 6 października br. w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbył się finał XXI edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.

Celem programu jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach poprzez tworzenie przestrzeni, w których mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami i choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Program realizuje i w całości finansuje Budimex S.A.

Na pierwszym piętrze, w Poradni Chirurgii Dziecięcej metamorfozie poddano pokój zabiegowy, administracyjny i hol. Skromne do tej pory pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 83 m2 Budimex S.A. zmienił w przyjazną i przytulną Strefę Rodzica, w której opiekunowie i dzieci mogą czytać książki, bawić się i spędzić miło czas.

Szpital Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w imieniu swoim, małych pacjentów i ich rodziców składa najserdeczniejsze podziękowania firmie Budimex S.A. za wkład w poprawę komfortu małych pacjentów objętych opieką w naszym Szpitalu.

 

 

Otwarcie zmodernizowanego Bloku Porodowego

 

W dniu 20 września 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Bloku Porodowego Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Szpital pozyskał dofinansowanie na realizację inwestycji z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2014-2020 w ramach projektu pt. "Poprawa jakości opieki prenatalnej dla kobiet w ciąży w polsko-litewskim obszarze przygranicznym". Wartość całego programu wynosi 1 000 000,00 euro, w tym dla Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach 494 675,00 euro. Całkowity koszt remontu bloku porodowego wyniósł 1 600 000,00 zł. Wkład własny zapewnił Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, którego przedstawiciele - Bogdan Dyjuk i Anna Naszkiewicz uczestniczyli w uroczystym otwarciu.

Czytaj więcej...

 


 

W dniu 11 września 2017r. w obecności Ordynatorów i Lekarzy kierujących oddziałami Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbyło się uroczyste pożegnanie dr n. med. Marka Kiluka pełniącego funkcję Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa.

Dyrektor Szpitala podziękował za dotychczasową współpracę i życzył sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

 Podziekowanie MK

 


 

   W dniach 6-8 września 2017r. odbył się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przegląd akredytacyjny.
Zespół akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie oceniał Szpital, a o wynikach audytu dowiemy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
Dziękuję wszystkim pracownikom za duże zaangażowanie i współpracę.

 

Dyrektor
Szpitala Wojewódzkiego
im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
Adam Szałanda

 


  W dniu 1 września (piątek) od godziny 10 rano na oddziałach chirurgii dziecięcej i pediatrii odbędzie się akcja Fundacji "Dr Clown" "Wesoły powrót do szkoły".

Wesoły powrót do szkoły akcja fundacji Dr Clown w Suwałkach wiecej informacji do pobrania w wersji PDF - Pobierz

 


2017 Zdarzenie Masowe 04

Dnia 28.07.2017r. w godz. 10.00 -12.00 została przeprowadzona ćwiczebna symulacja na wypadek wystąpienia zdarzenia masowego.

Zgodnie z przyjętym scenariuszem powodem wypadku było zasłabnięcie kierowcy samochodu osobowego, który stracił panowanie nad kierownicą i spadł ze skarpy, uderzając w przejeżdżających rowerzystów. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba; trzy osoby doznały ciężkich obrażeń; jedna osoba - złamania zamkniętego uda. Pozostali poszkodowani nie odnieśli większych obrażeń.

Czytaj Więcej...

 

Do góry