Jesteś tutaj: Strona głównaGinekologia, Patologia Ciąży i Położnictwo

lek. Jolanta Sochańska - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. Andrzej Ostrowski - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. Bogdan Cwalina - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. Magdalena Maciaszczyk - w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii
  lek. Karolina Bukowska - w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii

Poł. Oddziałowa

mgr położnictwa Anna Ćwikowska

Telefony:

Ordynator

Lekarze

87 56 29 242 (ginekol.); 233(poł.)

Poł. Oddziałowa

87 56 29 314

Punkt Położnych

87 56 29 243 - ginekologia
87 56 29 227 - położnictwo
87 56 29 237 - blok porodowy
87 56 29 246 - sekretariat

Liczba łóżek

Co pacjent powinien mieć ze sobą przy przyjęciu

• dokument tożsamości potwierdzający numer PESEL
  • skierowanie do szpitala,
  • wcześniejszą dokumentację medyczną i wyniki badań,
  • informacje o przyjmowanych lekach,
  • środki higieny osobistej,
  • niezbędne przybory osobiste
  • kapcie antypoślizgowe, pidżamę, szlafrok.

Brak potwierdzenia prawa do świadczeń zdrowotnych może skutkować obciążeniem pacjenta kosztami udzielonego świadczenia!

Charakterystyka Świadczonych Usług:

Oddział prowadzi porody fizjologiczne i patologiczne - także w ramach porodów rodzinnych, wykorzystując szeroki wachlarz zabiegów położniczych. W zakresie patologii wczesnej i późnej ciąży prowadzone są ciąże powikłane. Zajmuje się monitoringiem ciąży (KTG, USG) pacjentek w ramach konsultacji. Oddział leczy zachowawczo wszystkie choroby kobiece. Świadczy pełen zakres zabiegów operacyjnych metodą tradycyjną i endoskopową w leczeniu chorób ginekologiczno - położniczych. Najczęstszymi jednostkami chorobowymi są poronienia oraz nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych.

Charakterystyka świadczonych usług:

•    Ginekologia: leczenie stanów zapalnych narządu rodnego, leczenie i diagnostyka patologii szyjki macicy, kolposkopia, ginekologia operacyjna – operacje mięśniaków macicy, torbieli jajników, leczenie operacyjne endometriozy, laparoskopia diagnostyczna i operacyjna, operacje w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, diagnostyka i leczenie zaburzeń cyklu miesiączkowego, dolegliwości okresu przekwitania, krwawień o niejasnej etiologii, przerostów błony śluzowej, diagnostyka i leczenie schorzeń nowotworowych, USG położniczo-ginekologiczne (sondą przez brzuszną i dopochwową).
•    Patologia Ciąży: I stopień referencyjności. Rodzą kobiety w ciąży niepowikłanej, bez większej patologii i rodzące w terminie.
•    Położnictwo: porody rodzinne, różne formy znieczulenia porodu, opieka neonatologiczna, szkoła rodzenia.

Szkoła Rodzenia – Kontakt Henryka Wilczewska Tel. 87 56 29 237