Jesteś tutaj: Strona głównaInformacjeProjekty UnijneDoskonalenie pogotowia ratunkowego przy wykorzystaniu współpracy instytucji ochrony zdrowia regionu przygranicznego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgraniczej Litwa-Polska 2007-2013

Tytuł projektu

Numer projektu

LT-PL/088/1VL-1301

Zakres projektu

W trakcie realizacji projektu zostaną wyremontowane Oddziały Intensywnej Terapii w Suwałkach i Mariampolu, pomieszczenia na potrzeby chirurgii jednego dnia i system klimatyzacji w Suwałkach. Będzie także wyremontowany Oddział Intensywnej Terapii w Wyłkowyszkach. Planuje się zakup nowoczesnej aparatury medycznej (w sumie 244 szt.) dla szpitali w Suwałkach, Mariampolu, Wyłkowyszkach, Białymstoku i Augustowie oraz zakup karetek pogotowia ratunkowego z dodatkowym wyposażeniem dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach, dla Centrum Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wyłkowyszkach i Szpitala w Łoździejach. Jednym z celów projektu jest rozwój współpracy pomiędzy instytucjami medycznymi i specjalistami w celu doskonalenia umiejętności pracowników. Projekt przewiduje zorganizowanie 4 szkoleń, 8 seminariów, 2 konferencji, 20 pogadanek dla uczniów. Ponadto planowane jest wydanie słowniczka polsko-litewskiego terminów medycznych.

Beneficjenci projektu

Po stronie Polskiej:
- SP Szpital Wojewódzki w Suwałkach
- SP Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku im. J Śniadeckiego
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach
- SP ZOZ Szpital w Augustowie
                             Po stronie litewskiej:
- Szpital w Mariampolu - partner wiodący
- Szpital w Łoździejach
- Szpital w Wyłkowyszkach
- Centrum Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wyłkowyszkach

Termin realizacji