Jesteś tutaj: Strona głównaInformacjeProjekty UnijnePoprawa jakości opieki prenatalnej dla kobiet w ciąży w polsko-litewskim obszarze przygranicznym

logo kolo m2

Tytuł projektu

Nr projektu LT-PL-1R-051
Całkowity koszt projektu 1 000 000,00 euro
W tym dofinansowanie z EFRR 850 000,00 euro
Budżet Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach 494 675,00 euro
Przyznane dofinansowanie UE 420 473,75 euro (85% kosztów kwalifikowanych)
Przyznane dofinansowanie z budżetu województwa na 2017r. 74 201,25 euro (15% kosztów kwalifikowanych)
Źródło dofinansowania

PROGRAM Interreg V-A Litwa – Polska na lata 2014 – 2020

2017 01 Interreg

Partnerzy projektu

Kowieński Szpital Republikański – Lider

2017 01b Interreg

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach – Partner

Logo Szpital

Okres realizacji projektu 18 m-cy
Krótki opis projektu Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet w ciąży z obszaru transgranicznego Polski i Litwy, w szczególności będących w trudnej sytuacji społecznej, Szpitale w Suwałkach i Kownie podjęły wspólną inicjatywę polegającą na poprawie jakości i zwiększeniu dostępności do usług medycznych dedykowanych kobietom w ciąży.
Cel projektu Stworzenie systemu kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży w regionie kowieńskim oraz suwalskim.
Zakres/rezultaty  projektu
  • cykl szkoleń personelu medycznego zatrudnionego w partnerskich szpitalach,
  • warsztaty wymiany doświadczeń pomiędzy personelem medycznym,
  • zakup niezbędnego sprzętu i aparatury medycznej,
  • remont Bloku Porodowego Szpitala Wojewódzkiego im dr. Ludwika Rydygiera w         Suwałkach
  • obozy regeneracyjne dla przyszłych matek:

(3 dniowe obozy w Druskienikach i Augustowie połączone z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, zabiegami regeneracyjnymi i edukacją prozdrowotną)

• badania profilaktyczne dla kobiet w ciąży:

- 100 badań genetycznych dla kobiet w 11 -13 tygodniu ciąży,

- 100 badań prenatalnych dla kobiet w 20 25 tygodniu ciąży.

Badania zostaną wykonane za pomocą USG 3D lub 4D przez wykwalifikowanego lekarza.

Biuro projektu po stronie PL

(87) 562 94 37

(87) 562 95 32

Aktualności

W dniach 09-10 marca w Kownie odbyła się konferencja otwierająca projekt pt. „Poprawa jakości opieki prenatalnej dla kobiet w ciąży w polsko-litewskim obszarze przygranicznym” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2014-2020. W konferencji wzięli udział przedstawiciele partnerskich szpitali: Szpitala Republikańskiego w Kownie (Lider projektu), Szpitala Wojewódzkiego im. Ludwika Rydygiera w Suwałkach (partner projektu) oraz zaproszeni goście. Na konferencji zaprezentowano założenia projektu, jego cele, zaplanowane działania i przewidywane rezultaty.