Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościDyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, Adam Szałanda Suwalczaninem Roku 2012

Adam Szałanda został Suwalczaninem Roku 2012. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach tytuł otrzymał  podczas co rocznej uroczystej gali, która w tym roku odbyła się w siedzibie miejscowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Oprócz tego Adam Szałanda odebrał specjalną odznakę Suwalczanina Roku oraz mnóstwo braw i gratulacji. W uroczystości uczestniczyli  licznie zgromadzeni goście, między innymi przedstawiciele województwa i służb mundurowych, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz duchowieństwo.

Adam Szałanda od urodzenia jest blisko związany z Suwałkami. Pracował on w Urzędzie Wojewódzkim, później został dyrektorem Kolumny Transportu Sanitarnego, która pod jego wodzą uzyskała status Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, w której to podnosił standardy świadczonych usług. Z bagażem doświadczeń przeniósł się do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, gdzie od 3 lat z licznymi sukcesami wdraża program stabilizacji organizacyjnej i finansowej placówki, co zaowocowało lepszą sytuacją finansową placówki, jak i wyższym standradem wykonywania usług. Zaangażowanie Adama Szałandy docenili słuchacze Radia 5 oraz Kapituła Pebiscytu na czele z Andrzejem Chuchnowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej w Suwałkach. Laureat nie krył radości jednak skromnie dodał, że nie pracuje dla tytułów, a pozytywne zmiany w szpitalu to efekt pracy całej załogi. Gratulacje sładali między innymi Macej Żywno, Wojewoda Podlaski oraz Czesław Renkiewicz Prezydent Suwałk.

Pomysłodawcą jak i organizatorem plebiscytu Suwałczanin Roku, jest Radio 5. Głównym założeniem jest wyróżnienie ludzi zaangażowanych w rozwój Suwałk i Suwalszczyzny.

Small