Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościWykład - "Labolatoryjne aspekty zaburzeń hemostazy na podstawie przykładów - AH"

Dnia 3 czerwca 2014 w naszym szpitalu odbył się wykład Pana Prof. Jerzego Windygi i Pani Dr Ewy Stefańskiej-Windygi z Kliniki Zaburzeń i Chorób Wenętrznych Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie p.t. "Laboratoryjne aspetky zaburzeń hemostazy na podstawie przykładów - AH"

W pierwszej części wykładu omówiono w przystępny sposób patofizjologię procesu krzepnięcia oraz podstawy interpretacji wyników badań laboratoryjnych.

Druga część wykładu miała charakter interaktywny i polegała na przedstawieniu konkretnych przykładów klinicznych.Na spotkaniu obecnych było wielu lekarzy i pracowników laboratorium.

Tematyka i sposób jej przedstawienia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, o czym świadczy ożywiona dyskusja na zakończenie wykładu.