Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościWypadek masowy – sprawdzian dla służb ratunkowych

Wypadek masowy – sprawdzian dla służb ratunkowych

19 marca 2015r. na skrzyżowaniu byłej drogi krajowej nr 8 z trasą na Płociczno i Dubowo II, miał miejsce poważny wypadek. Bus jadący w stronę Suwałk zjechał z ronda, uderzył w barierki i wylądował w rowie. W pojeździe było 21 osób.

Służby ratownicze musiały się zmierzyć z przeprowadzeniem akcji ratunkowej w wypadku masowym.

Wprowadzenie właściwych procedur i ścisła współpraca pogotowia, straży i policji zadecydowały o sprawnym i skutecznym działaniu.

Jako pierwsi na miejsce dotarli pracownicy pogotowia ratunkowego. Ratownik karetki ''S'' sprawnie przeprowadzał segregację medyczną poszkodowanych.

Strażacy zajęli się zabezpieczeniem i gaszeniem pojazdu, a policjanci zabezpieczeniem miejsca wypadku i kierowaniem ruchem.

Dzięki sprawności pracowników SOR w przyjmowaniu pacjentów, karetki mogły szybko wracać na miejsce wypadku. W ciągu kilkudziesięciu minut, na oddział SOR w Suwałkach przyjęto 13 osób poszkodowanych z różnym stopniem obrażeń.

8 osób, trafiło do szpitala w Augustowie.

Pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a służbom ratunkowym dziękujemy za sprawnie przeprowadzoną akcję ratunkową w wypadku masowym.

To nasz wspólny sukces na rzecz ratowania poszkodowanych.