Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościPROJEKT e-Zdrowie W SUWALSKIM SZPITALU

PROJEKT e-Zdrowie W SUWALSKIM SZPITALU

Zdalny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej czy krótszy czas rejestracji do lekarzy specjalistów – to tylko niektóre korzyści jakie odczują pacjenci w ramach Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie.

E-Zdrowie - to projekt, który ma poprawić jakość i dostępność do publicznej służby zdrowia, upowszechnić e-usługi, elektroniczny obieg dokumentacji i system informacji medycznej.

Aby osiągnąć wyznaczone w projekcie cele, należy w pierwszej kolejności zinformatyzować zakłady opieki zdrowotnej.

Do szpitala w Suwałkach, trafiły właśnie 23 jednostki komputerowe w ramach programu e-zdrowie.

Zakupione z funduszy unijnych i przekazane przez Urząd Marszałkowski komputery, w połączeniu ze szpitalnym systemem informatycznym, znacznie usprawnią pracę personelu. Zastąpią bowiem urządzenia starszej generacji. Dwa z nich, na pewno trafią na Izbę Przyjęć. Dzięki temu, m.in. rejestracja pacjentów, będzie odbywała się szybciej.

Projekt „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie” realizowany jest w ramach IV osi priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 i jest elementem ogólnopolskiego Programu Informatyzacji Ochrony Zdrowia realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Całkowity koszt realizacji projektu w kraju wyniesie 712 640 000,00 PLN

Wartość inwestycji w ramach Podlaskiego Systemu Informacyjnego e-Zdrowie - wynosi prawie 62 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokrywa 52,6 mln zł.

IMAG1327