Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościSzkolenia pracowników

Szkolenia pracowników

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, to istotny element w pracy każdego zakładu. W przypadku placówki służby zdrowia, jest to szczególnie ważne.

Często jednak, koszty szkoleń czy kursów specjalistycznych, są bardzo wysokie.

Dlatego Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach stara się pozyskać środki finansowe z zewnątrz.

18.03.2015 podpisana została umowa z Powiatowym Urzędem Pracy w Suwałkach na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Fundusz Szkoleniowego.

Dzięki wsparciu finansowemu z KFS - 343 pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach w wieku 45 + odbędzie specjalistyczne kursy zawodowe.

Szczepienia ochronne dla pielęgniarek, opieka nad pacjentem ze stomią jelitową, pielęgniarstwo chirurgiczne, resuscytacja krążeniowo- oddechowa noworodków oraz przetaczanie krwi oraz jej składników – to kursy, które zostaną przeprowadzone w ramach projektu.

Koszt całościowy w/w kursów to prawie 73 tysiące 500 złotych.

W ramach umowy z Powiatowym Urzędem Pracy dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego wynosi 58 tysięcy 800 złotych.

Wkład własny szpitala to 14 tysięcy 700 złotych.