Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościObiady na tacy

Obiady na tacy

Czasy, gdy porę wydawania posiłków oznajmiały jadące korytarzem wózki z dzwoniącymi talerzami – odchodzą do lamusa.

Nowe standardy w żywieniu i dystrybucji posiłków dla pacjentów są wprowadzane w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

Co to oznacza dla pacjentów?

Pacjent, przychodząc do szpitala, nie musi już pamiętać o zabraniu z domu własnego kubeczka czy sztućców. Otrzyma je wraz z posiłkiem.

Wydawanie posiłków będzie obywało się sprawniej i co najważniejsze – znacznie higieniczniej. Każdy pacjent, otrzyma bowiem posiłek na specjalnej tacy.

FOTO1 tacka otwart

Konsorcjum Rebus. Sp. z o.o.  i  Catermed .SA., w ramach podpisanej z placówką umowy, kończą montaż tzw. systemu tacowego posiłków. Na specjalnie przygotowanej linii, posiłki będą porcjowane i nakładane do porcelanowych naczyń. Potem będą hermetycznie pakowane.

.

FOTO2 linia

Posiłki trafią do pacjentów, w zamkniętych pojemnikach zgodnie z zaleconą dietą .

FOTO3 taca zamkn

Naczynia, będą dokładnie myte i dezynfekowane w nowoczesnej zmywarce tunelowej.

FOTO4 zmywarka

Nowy system zostanie wprowadzony do połowy kwietnia 2015r.