Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościZ tabletem przy łóżku pacjenta

Z tabletem przy łóżku pacjenta

Kolejna nowość technologiczna w Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

To zintegrowany system informatyczny, który ułatwia pracę lekarzom i pielęgniarkom oraz wpływa na podwyższenie jakość opieki medycznej.

Tradycyjną kartę pacjenta i teczkę historii choroby – zastąpi elektroniczna dokumentacja medyczna.

Lekarze Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzymali tablety ze specjalistycznymi modułami „Obchód lekarski” i „Obchód pielęgniarski” .

Dzięki temu, przy łóżku pacjenta personel medyczny zapisuje określone badania, zlecenia, leki i ich dawkowanie.

Wprowadzone przez lekarza zalecenia, są od razu zapisywane w centralnej bazie. Tym samym dokumentacja medyczna pacjenta jest na bieżąco aktualizowana i praktycznie natychmiast jest widoczna dla wszystkich zajmujących się danym pacjentem.

Ale to nie koniec zalet zintegrowanego systemu informatycznego.

Lekarz może też szybko odczytać najnowsze wyniki laboratoryjne, radiologiczne, histopatologiczne i wiele innych. Dotychczas na takie wyniki lekarz musiał czekać. Teraz ma wszystko w zasięgu ręki i zawsze przy sobie.

Ponadto lekarz ma również dostęp do informacji o wcześniejszym leczeniu pacjenta, przebytych operacjach, zgodach i zastrzeżeniach.

Tablet pokazuje też kartę gorączkową pacjenta, wskazuje jej historię, oznacza w którym dniu pobytu wykonano zabieg. No i oczywiście pozwala lekarzowi opisać codzienne obserwacje, czy plany dotyczące leczenia.

Zagubienie czy zniszczenie urządzenia, nie oznacza zniszczenia danych. Wszystko jest zapisane na centralnym serwerze.

System posiada także identyfikację pacjentów na podstawie kodów kreskowych umieszczonych na opaskach.

Wystarczy za pomocą kamery umieszczonej w tablecie zeskanować kod i lekarz ma dostęp do wszystkich danych medycznych o pacjencie.

Wdrożenie systemu przez Szpital Wojewódzki im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, pozwoliło skrócić realizację tych samych czynności o 30%, a wykorzystanie tabletów ułatwia uporządkowanie dokumentacji lekarskiej.