Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościZmodernizowany Gabinet Chemioterapii Oddziału Onkologii Klinicznej i Hematologii

13 kwietnia 2015 r. w Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach uroczyście otwarto zmodernizowany Gabinet Chemioterapii Oddziału Onkologii Klinicznej i Hematologii.

Całe VI piętro zostało przebudowane i przeszło całkowitą modernizację. Sale i inne pomieszczenia zostały dostosowane do potrzeb pacjentów onkologicznych.

Oddział Onkologii Klinicznej i Hematologii został wyposażony w niezbędną aparaturę i sprzęt medyczny.

Gabinet Chemioterapii zyskał dodatkową przestrzeń. Pracownia ma obecnie do dyspozycji duże i nowocześnie wyposażone pomieszczenia.

Na potrzeby diagnostyki onkologicznej został zakupiony specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Placówka ma między innymi własny mammograf oraz nowoczesny aparat USG z dopplerem. Oddział wyposażony został w specjalną salę z 17 łóżkami do podawania chorym chemioterapii.

Leczeniem pacjentów onkologicznych, zajmuje się wykwalifikowany zespół pielęgniarek i lekarzy - 3 specjalistów onkologii klinicznej i 2 specjalistów hematologii. Wszyscy są również specjalistami chorób wewnętrznych.

Dzięki tej inwestycji pacjenci nie będą musieli jeździć na badania diagnostyczne do innych placówek. Poprawi się również komfort pobytu i leczenia chorych.

Zakup nowoczesnego sprzętu oraz modernizacja Gabinetu Chemioterapii i Oddziału Onkologii Klinicznej i Hematologii zostały zrealizowane w ramach Projektu „Rozwój współpracy instytucji medycznych Polski i Białorusi w celu podniesienia jakości diagnostyki onkologicznej oraz organizacji pomocy w nagłych wypadkach” , który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Kwota dofinansowania projektu z funduszy Unii Europejskiej wynosi 3 521 340,50 euro tj. ok. 14 608 985,33 zł (90% kosztów kwalifikowanych), w tym dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach 2 103 250,56 euro tj. ok. 8,6 mln zł.