Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościECO Szpital

ECO Szpital

Szpital Wojewódzki im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach będzie miał własny prąd i energię cieplną. Ekologicznie. Będzie też oszczędniej.

Montaż solarów i ogniw fotowoltaicznych to kolejne inwestycje, jakie dzięki wsparciu środków unijnych zostaną przeprowadzone w placówce.

Wszystko po to, by zadbać o środowisko i zmniejszyć ilość zanieczyszczeń powietrza wytwarzanych podczas produkcji energii przez konwencjonalne źródła.

W pierwszej kolejności pojawi się instalacja ok. 295 m2 kolektorów słonecznych o mocy min. 206 kW połączonych z pompą ciepła o mocy 193 kW.

Prace montażowe rozpoczną się już w czerwcu.

Całkowita wartość projektu "Odnawialne źródła energii w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach - wykorzystanie kolektorów i pomp ciepła do produkcji ciepła na potrzeby własne", realizowanego w ramach RPOWP na lata 2007-2013 - wynosi ponad 3,8 mln zł, z tego dofinansowanie ze środków europejskich - ponad 3,1 mln zł

Montaż ogniw fotowoltaicznych, rozpocznie się w lipcu.

Ta inwestycja, realizowana będzie w ramach projektu „Odnawialne Źródła Energii w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach – wykorzystanie ogniw fotowoltaicznych do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne”, również realizowanego w ramach RPOWP na lata 2007-2013.

Wartość inwestycji wyniesie prawie 2,5 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to dofinansowanie ze środków UE.

solary