Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościSystem tacowy już działa

System tacowy już działa

Kilka tygodni temu, Konsorcjum Rebus. Sp. z o.o. i Catermed SA., w ramach podpisanej ze Szpitalem Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach umowy, rozpoczęły montaż tzw. systemu tacowego posiłków. Pierwsze testy wypadły pomyślnie i dziś system działa już pełną parą.

1

W  kuchni została zamontowana specjalna linia, która ułatwia i przyspiesza proces przygotowania posiłków do dystrybucji. Talerze i poszczególne elementy żywności znajdują się w podgrzewanych termosach. To gwarantuje utrzymanie odpowiedniej temperatury pożywienia podczas nakładania do naczyń. Tace są zamykane i ustawiane w specjalnych wózkach transportowych.  Każda tacka ma kolorową etykietę przypisaną do diety.

2               3

Wózki transportowe utrzymują temperaturę tac z żywnością. Są również specjalnie oznakowane, by posiłki trafiły na właściwy oddział.

4                  5

Pani Dorota z Raczek jest zadowolona  z nowego systemu podawania posiłków w szpitalu. „Po pierwsze jest cicho. Nie dzwonią te talerze. Każdy dostaje swój obiad na zamkniętej tacy. I to jest duży plus. Jedzenie jest smaczne. I porcje jak dla mnie wystarczające."  - wylicza Pani Dorota.

6

Posiłki przygotowywane w Szpitalu są nadzorowane przez dietetyka. Mają ustaloną wartość odżywczą i kaloryczność.