Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościCENTRUM KARDIOLOGII INWAZYJNEJ PROCARDIA W SUWAŁKACH

CENTRUM KARDIOLOGII INWAZYJNEJ PROCARDIA W SUWAŁKACH

Pacjenci naszego regionu z chorobami układu krążenia nie będą już musieli jeździć do Augustowa czy Białegostoku., a w nagłych przypadkach fachowa pomoc będzie udzielona na miejscu, bez konieczności przewożenia pacjenta do innych ośrodków.

Przy Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otwarto Centrum Kardiologii Inwazyjnej ProCardia.

To szczególnie ważna wiadomość dla mieszkańców regionu, ponieważ zgodnie z zawartym porozumieniem, pacjenci z oddziałów Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach będą również diagnozowani i leczeni z pomocą sprzętu Centrum.

Centrum ProCardia zajmie się wysokospecjalistycznym leczeniem pacjentów w zakresie kardiologii inwazyjnej. Jest tu najnowszej generacji sprzęt służący do ratowania i diagnozowania chorych, jak choćby wielozadaniowy angiograf do radiologii zabiegowej.

Będą tu wykonywane procedury medyczne, które dotąd nie były dostępne w tej części północno-wschodniej Polski.

Powstanie Centrum Kardiologii Inwazyjnej ProCardia w Suwałkach znacznie ułatwi pacjentom dostęp do wysokospecjalistycznych procedur medycznych i leczenia chorób układu krążenia.

Chorzy, którzy trafią do Centrum Kardiologii Inwazyjnej ProCardia w Suwałkach, będą leczeni w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przyjęcia pierwszych pacjentów planowane są na 1 lipca 2015r.