Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościKRWIODAWSTWO W NOWYM BUDYNKU

KRWIODAWSTWO W NOWYM BUDYNKU

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach stara się wykorzystać każdy metr powierzchni, by móc poszerzać dotychczasowe i wprowadzać nowe usługi dla pacjentów. W głównym budynku Szpitala zaczyna brakować miejsca.

Tym razem udało się przygotować nowe pomieszczenia dla Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Suwałkach.

Przy głównym budynku Szpitala powstał obiekt przygotowany w technologii modułowej. Składa się z 20 kontenerów, które zostały połączone ze sobą tworząc całą bryłę budynku.

Terenowy Oddział RCKiK w Suwałkach nie przeniósł się daleko zyskując nowe pomieszczenia, a Szpital ma ponad 450 m2 dodatkowej powierzchni.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach planuje wykorzystać tę przestrzeń i stworzyć w nich gabinety lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Laboratoria.

Podczas uroczystego otwarcia Terenowego Oddziału RCKiK w Suwałkach zostały wręczone okolicznościowe statuetki. Z rąk Dyrektora RCKiK prof. Piotra Marka Radziwona „ Złote Krople” odebrali: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Cieślukowski oraz Dyrektor Narodowego Centrum Krwi Jolanta Antoniewicz-Papis.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Adama Szałanda otrzymał Kryształowy Dyplom.