Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościLekarze pierwszego kontaktu w szpitalu

Lekarze pierwszego kontaktu w szpitalu

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, wciąż rozszerza działalność placówki. Są już specjaliści w poradniach, nowoczesne pracownie diagnostyczne, doskonale wyposażone oddziały szpitalne.

Teraz, by usługi były bardziej kompleksowe, planowane jest uruchomienie Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Będą tu lekarze rodzinni, będzie również laboratorium. Pacjent, który zgłosi się do szpitala otrzyma pełne świadczenie. Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, zlecone badania będzie można wykonać w przyszpitalnych pracowniach diagnostycznych. Bez konieczności wychodzenia z budynku pacjent będzie mógł zarejestrować się do poradni specjalistycznej.

Na tym nie koniec udogodnień.

Recepty z zapisanymi lekami również można zrealizować na miejscu. Ceny leków refundowanych w każdej aptece są takie same. By ułatwić pacjentom wykupienie leków, Dyrekcja Szpitala planuje by ogólnodostępna apteka znajdująca się w holu głównym szpitala, była czynna w godzinach pracy Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Na potrzeby Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej zostaną przygotowane pomieszczenia w których dotąd działał Terenowy Oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Trwa właśnie remont i adaptacja pomieszczeń.

Uruchomienie gabinetów lekarza pierwszego kontaktu sprawi, że Szpital Wojewódzki im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach będzie jedyną w regionie placówką świadczącą tak kompleksowe usługi.