Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościWSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA

WSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA

11 września 2015 roku w Grodnie, Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach Adam Szałanda, podpisał listy intencyjne o współpracy ze Szpitalami Grodzieńskimi.

Placówki będą współpracowały w 8 projektach dofinansowanych z Unii Europejskiej.

Plany współpracy zakładają działania między innymi na rzecz wzrostu jakości leczenia chorób cywilizacyjnych poprzez dostosowanie i doposażenie oddziałów, leczenia patologii i schorzeń układu ruchu czy wzrost jakości opieki medycznej nad dziećmi.

Listy intencyjne ze strony Białoruskiej podpisali przedstawiciele: Grodzieńskiego Okręgowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Klinicznego № 2 w Grodnie, Obwodowego Grodzieńskiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, Szpitala Klinicznego № 4 w Grodnie oraz Szpitala Klinicznego Pogotowia Ratunkowego Grodno.

Projekty będą realizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.