Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościOPERACJE W 3D

OPERACJE W 3D

Kolejny sprzęt najnowszej generacji wspomaga pracę lekarzy w Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Tym razem to urządzenie z najwyższej półki technologii laparoskopowej.

Do tej pory podczas zabiegów z wykorzystaniem standardowego laparoskopu, obraz na monitorze był płaski. Lekarz opierał się głównie na posiadanej wiedzy i znajomości anatomii człowieka.

Teraz, aparat laparoskopowy z obrazowaniem 3D zapewnia obraz rzeczywisty narządów jamy brzusznej. Lekarz operujący może dokładnie zobaczyć ich ułożenie, wygląd czy też wykryć zmiany patologiczne.

W odróżnieniu od innych laparoskopów, nowy aparat posiada ruchomą końcówkę optyczną. Dotychczasowa, sztywna optyka ograniczała możliwość oglądania narządów jamy brzusznej. Dzięki ruchomej końcówce optyki laparoskopu można dotrzeć do wszystkich zachyłków jamy brzusznej i obejrzeć narządy z każdej strony.

Aparat z obrazowaniem 3D będzie wykorzystywany do wszystkich operacji, ale w szczególności do zabiegów laparoskopowych na jelicie grubym i operacjach przy leczeniu otyłości.