Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościOPIEKA GERIATRYCZNA W SUWAŁKACH

OPIEKA GERIATRYCZNA W SUWAŁKACH

Jakie są plany rządu w kwestii polityki senioralnej na najbliższe lata? Jakie będzie finansowanie zadań związanych z opieką geriatryczną ? Czy jest szansa, by w niedługim czasie seniorzy z Suwalszczyzny i okolic mieli zapewnioną opiekę geriatryczną ?

Takie zagadnienia zostały poruszone podczas konferencji „Realizacja długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020, jako szansa opieki geriatrycznej suwalskich seniorów”, zorganizowanej z inicjatywy Suwalskiej Rady Seniorów.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zauważa problem już od dawna. I nie dotyczy on tylko Suwalszczyzny. W całej Polsce brakuje lekarzy geriatrów, oddziałów geriatrycznych czy poradni specjalistycznych dla osób starszych.

Zapewnienie opieki geriatrycznej jest zadaniem, w którego realizację Szpital w Suwałkach włącza się bardzo aktywnie. Podczas konferencji zostały przedstawione plany i zamierzenia Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach w zapewnieniu opieki geriatrycznej.

Obecny na spotkaniu Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Cieślukowski przybliżył zebranym plany długofalowej polityki senioralnej na lata 2014-2020.

W programie konferencji znalazł się również wykład konsultanta wojewódzkiego ds. geriatrii w województwie podlaskim prof. dr hab. n. med. Pani Barbary Bień.

A Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białymstoku Pan Jacek Roleder, mówił o finansowaniu zadań związanych z opieką geriatryczną.

Konferencja była nie tylko okazją do przedstawienia planów. Każde takie spotkanie umożliwia merytoryczną debatę z przedstawicielami rządu, samorządu czy Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wspólny głos może zwiększyć szanse na otoczenie seniorów kompleksową opieką , diagnostyką i leczeniem.