Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościSZKOLENIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

SZKOLENIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

W Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach miesiąc październik stoi pod znakiem szkoleń dla białego personelu.

Przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, przeprowadzili szkolenie pielęgniarek i położnych dokonujących przetaczania krwi i jej składników. Odbyły się już dwa spotkania szkoleniowe.

20 października 2015 roku pielęgniarki i położne Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, spotkały się po raz trzeci.

Szkolenie odbywa się na podstawie opracowanego przez instytut programu szkolenia podstawowego oraz szkolenia uzupełniającego.

Poruszane podczas wykładu zagadnienia, to między innymi organizacja służby krwi w Polsce, krew i jej składniki – zasady otrzymywania, bezpieczeństwo krwi i jej składników czy wskazania do przetoczenia krwi.

Uczestnicy szkolenia poznają nowe zasady czy techniki obowiązujące w dziedzinie przetaczania krwi. Kolejne spotkanie pod koniec października.