Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościBÓL TRZEBA LECZYĆ – SZKOLENIE PRACOWNIKÓW

BÓL TRZEBA LECZYĆ – SZKOLENIE PRACOWNIKÓW

Rodzaj i pochodzenie mogą być różne, ale łączy jedno – bywa nie do zniesienia. Mowa o bólu, który szczególnie w przypadku chorych z nowotworami pojawia się na każdym etapie choroby.

Ból trzeba leczyć. Szczególnie, że na rynku mamy dziś dostępne i refundowane leki przeciwbólowe. Warto po nie sięgać – przekonywał znany i ceniony w środowisku medycznym specjalista medycyny paliatywnej – dr Jerzy Jarosz

22 października 2015 roku dr Jerzy Jarosz spotkał się z lekarzami i pielęgniarkami Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Wygłosił wykład na temat leczenia bólu ze szczególnym naciskiem na ból onkologiczny.

Doktor Jarosz przedstawił zebranym sposoby farmakologicznego leczenia bólu jako podstawę leczenia ogółem. Poruszył również kwestie bólu jako problemu medycznego. Wyjaśniał czym jest ból i jakie są zasady jego leczenia. Przedstawił różne rodzaje bólu oraz algorytmy postępowania.