Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościKONIEC Z CHRAPANIEM

KONIEC Z CHRAPANIEM

Chrapanie.  Problem, który zakłóca sen chorego i jego bliskich. Jest przyczyną zmęczenia, rozdrażnienia czy problemów z koncentracją i pamięcią. Ale chrapanie, to przede wszystkim objaw bezdechu sennego. Mamy dobrą wiadomość. Jest nowa metoda leczenia chrapania i bezdechu sennego.    To laserowa plastyka podniebienia.  Tę szybką i bezkrwawą metodę stosują lekarze w  Szpitalu Wojewódzkim im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.     Lekarz za pomocą precyzyjnego lasera zmienia nieznacznie  kształt podniebienia, likwiduje przerosty śluzówki i skraca języczek. Taki zabieg zwiększa drożność dróg oddechowych pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 15-20 minut i jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjent odczuwa ból podobny do tego w czasie anginy.

Aby ustalić, co konkretnie powoduje chrapanie i bezdech u pacjenta, przeprowadza się najpierw nieinwazyjne badanie - polisomnografię. Wykonuje się je w warunkach szpitalnych. Dzięki specjalnemu urządzeniu rejestrowane są parametry pracy mózgu, mięśni klatki piersiowej i brzucha oraz gałek ocznych podczas snu pacjenta. Na podstawie wyniku, lekarz diagnozuje problem i sugeruje pacjentowi najlepszą metodę leczenia.

Każdy, kogo dotyka problem chrapania, powinien już dziś zgłosić się do poradni laryngologicznej, by dokładnie zdiagnozować problem. A dzięki nowoczesnym metodom leczenia można nie tylko ulżyć sobie w codziennym życiu, ale również zapobiec poważniejszym schorzeniom.