Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościSUWALSKI SZPITAL PIONIEREM LEAN MANAGEMENT

SUWALSKI SZPITAL PIONIEREM LEAN MANAGEMENT

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jako pierwsza w Polsce placówka służby zdrowia wdraża system zarządzania Lean Management.
   Zdaniem specjalistów, suwalska placówka jest gotowa na zmiany i wdrażanie najnowszych technik zarządzania.

Pierwszy etap – szkolenie pracowników i opracowanie indywidualnego systemu zarządzania zgodnego z metodyką Lean.
Specjaliści z dziedziny Lean Management , podczas spotkań z pracownikami Szpitala, poddali dokładnej analizie procesy organizacji pracy. Opracowany system zarządzani w efekcie końcowym ma doprowadzić do zwiększenia jakości opieki nad pacjentami poprzez zmniejszanie liczby błędów i skrócenie czasu oczekiwania, poprawę wydajności pracy i tym samym obniżenie kosztów.

Lean Management (szczupłe zarządzanie) to zestaw narzędzi, system zarządzania oraz filozofia, które mogą zmienić sposób organizacji i zarządzania szpitalami. Jest metodyką doskonalenia organizacji przy jednoczesnej poprawie wydajności i jakości oraz obniżanie kosztów.

Lean Management wywodzi się z Systemu Poprodukcyjnego Toyoty. Początkowo metoda była stosowana w firmach produkcyjnych. Szybko jednak została również zastosowana w odniesieniu do usług.
Do Polski system zarządzania Lean dotarł w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Obecnie stosuje go większość wiodących firm.