Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościRozwój współpracy instytucji medycznych Polski i Białorusi w celu podniesienia jakości diagnostyki onkologicznej oraz organizacji pomocy w nagłych wypadkach

4      Unia Europejska     3

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach w partnerstwie z Obwodowym Szpitalem Klinicznym w Grodnie realizował projekt pt. „Rozwój współpracy instytucji medycznych Polski i Białorusi w celu podniesienia jakości diagnostyki onkologicznej oraz organizacji pomocy w nagłych wypadkach”.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013.

Realizacja projektu trwała od listopada 2013 do grudnia 2015 roku, a jego głównym celem była wymiana wiedzy i podniesienie jakości diagnostyki onkologicznej oraz organizacji pomocy w nagłych wypadkach w partnerskich Szpitalach w Suwałkach i w Grodnie.

Założony cel został osiągnięty m.in. poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego w obu placówkach oraz remont oddziału onkologicznego w Szpitalu w Suwałkach.

Instytucje partnerskie planują kontynuację współpracy na rzecz poprawy jakości opieki zdrowotnej w polsko-białoruskim obszarze przygranicznym.