Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNOWOCZESNA PORADNIA „K”

NOWOCZESNA PORADNIA „K”

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach dokłada wszelkich starań, by świadczone usługi były jak najbardziej kompleksowe. Teraz przyszedł czas na spełnienie oczekiwań pacjentek poradni „K”.

By zapewnić pacjentkom komfort i dostępność specjalistycznych badań położniczo- ginekologicznych, został zakupiony nowoczesny sprzęt i aparatura. Są to: ergonomiczny fotel ginekologiczny,wideokolposkop oraz aparat do elektrochirurgii.

Badanie z użyciem wideokolposkopu umożliwia wykrycie wczesnych postaci raka szyjki macicy. Zastosowanie tego sprzętu już podczas wizyty w poradni zapewnia możliwość postawienia precyzyjnej diagnozy i co za tym idzie, podjęcia natychmiastowego leczenia.

Aparat do elektrochirurgii umożliwia wykonywanie zabiegów ginekologicznych.

W poradni jest również nowoczesny aparat USG.
Sprzęt udało się kupić dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Miasta Suwałki oraz dotacji z Urzędu Gminy Suwałki i Urzędu Gminy Rutka-Tartak.

Poradnia dla kobiet została przeniesiona do nowych pomieszczeń. Teraz znajduje się na I piętrze,  w korytarzu naprzeciw Zakładu Diagnostyki Obrazowej.