Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościMATERAC DLA MAŁYCH PACJENTÓW OD FUNDACJI GLOBMEDIS

MATERAC DLA MAŁYCH PACJENTÓW OD FUNDACJI GLOBMEDIS

Oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ma swój własny materac przeciwodleżynowy z pompą.

Na oddział często trafiają dzieci z porażeniem mózgowym lub wymagające zabiegów już istniejących odleżyn. U takich pacjentów trzeba stosować specjalny materac. Dotąd, w razie potrzeby, materac był wypożyczany z innych oddziałów.

Suwalska Fundacja Ochrony Zdrowia „GLOBMEDIS” szybko odpowiedziała na potrzeby małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego im.dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Na oddział chirurgii dziecięcej naszego Szpitala, Fundacja „GLOBMEDIS”  przekazała bąbelkowy materac przeciwodleżynowy z pompą. Dzięki temu mali pacjenci poza specjalistyczną pomocą, otrzymają również tak ważny w leczeniu specjalistyczny sprzęt.