Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościOPIEKA PIELĘGNIARSKA W LECZENIU ŻYWIENIOWYM - SZKOLENIE PRACOWNIKÓW

OPIEKA PIELĘGNIARSKA W LECZENIU ŻYWIENIOWYM - SZKOLENIE PRACOWNIKÓW

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach dokłada wszelkich starań, by pracownicy placówki mogli stale podwyższać swoje kwalifikacje. Tym razem zorganizowano szkolenie dla personelu, którego tematem była “ Opieka pielęgniarska w leczeniu żywieniowym -  zasady opieki nad dostępem centralnym; zasady opieki nad dostępem  do przewodu pokarmowego”. Podczas prezentacji przedstawione zostały sposoby i zasady opieki nad pacjentem  przy żywieniu dojelitowym i pozajelitowym, możliwe zakażenia oraz profilaktyka zakażeń. Przedstawione i szeroko omówione podczas szkolenia zagadnienia, poprawią jakość leczenia żywieniowego pacjentów w suwalskim Szpitalu, a także zapobiegną powstawaniu potencjalnych zakażeń.