Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościPAKIET MAŁEGO DZIECKA Z DOFINANSOWANIEM MARSZAŁKA

PAKIET MAŁEGO DZIECKA Z DOFINANSOWANIEM MARSZAŁKA

Prawie 3 miliony złotych otrzyma w tym roku  Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa podlaskiego i będą przeznaczone na modernizację Oddziału Pediatrycznego i Neonatologicznego w ramach tzw. pakietu małego dziecka.
   Dyrektor placówki Adam Szałanda podpisał z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim umowę przekazania dotacji na realizację tego zadania.
Założeniem pakietu małego dziecka jest modernizacja oddziałów suwalskiego szpitala, w których przebywają dzieci oraz kobiety ciężarne. Oddział pediatryczny jest już oddany do użytku.
Ostatnie prace wykończeniowe trwają natomiast na oddziale neonatologicznym. Do tej pory oddział miał 3 sale. Po remoncie, ma do dyspozycji dodatkowe 300 m.kw. powierzchni.
Trzeba go jednak wyposażyć w niezbędny sprzęt. Pieniądze na ten cel zabezpieczy Szpital.
   Cała inwestycja będzie kosztować prawie 6 milionów złotych. 97% tej kwoty pokrywa Urząd Marszałkowski.
Dyrekcja Szpitala zabiega o środki finansowe na modernizację i remont oddziału Ginekologii, Patologii ciąży i Położnictwa. To zadanie będzie prowadzone w trzech etapach. Pierwszy - to remont części łóżkowej oddziału. Potem modernizowany będzie blok porodowy, sala cięć i część ginekologiczna.
A wszystko po to, by stworzyć jak najlepsze warunki kobietom w ciąży oraz najmłodszym pacjentom.