Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościOSTRE STANY ONKOLOGICZNE – szkolenie dla lekarzy

OSTRE STANY ONKOLOGICZNE – szkolenie dla lekarzy

Jakie wykonać badania, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wywiadu czy jakie dawki leków zastosować w przypadku pacjentów onkologicznych – to tylko niektóre zagadnienia szkolenia lekarzy, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.
Szkolenie zostało zorganizowane dla lekarzy rodzinnych, dyżurujących w SOR, poradniach czy pogotowiu ratunkowym.  To do nich w pierwszej kolejności zgłaszają się pacjenci onkologiczni z nagłymi dolegliwościami.
Prowadząca szkolenie dr Katarzyna Jamróz - specjalista chorób wewnętrznych, specjalista rehabilitacji medycznej, specjalista onkolog kliniczny z oddziału onkologicznego Szpitala w Suwałkach, przedstawiła zebranym między innymi kwestie
-zaburzeń hematologicznych (niedokrwistość, małopłytkowość i neutropenia)
-powikłań zakrzepowo-zatorowych
-leczenia bólu u pacjentów onkologicznych
-zespołu lizy guza
-wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego
-duszności i zespołu ucisku rdzenia kręgowego.
Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy u lekarzy mających kontakt z pacjentem onkologicznym. Odpowiednie zabezpieczenie pacjenta czy zwrócenie uwagi na zgłaszane dolegliwości i objawy, znacznie przyspieszy podjęcie odpowiedniej decyzji diagnostycznych i leczniczych.
Szkolenie zostało sfinansowane przez Izby Lekarskie.