Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościLINIA NACZYNIOWA – ZAGROŻENIA I ASPEKTY PRAWNE

LINIA NACZYNIOWA – ZAGROŻENIA I ASPEKTY PRAWNE

W Polsce każdego roku rośnie liczba spraw skierowanych przeciwko szpitalom i pracownikom sektora opieki zdrowotnej. Najczęściej chodzi o błędy w sztuce lekarskiej. 1/3 wszystkich tych spraw, to sprawy dotyczące zakażeń szpitalnych. Zagrożenia związane z linią naczyniową odpowiadają w większości przypadków za zakażenia szpitalne w naszych Polskich placówkach.

Jak więc unikać problemów związanych z linią naczyniową? Jaka jest odpowiedzialności zakładów medycznych i personelu w zakresie związanym z tym zagadnieniem?

Odpowiedzi na te pytania udzielił Dr n. med. mgr Paweł Ratajczyk, który spotkał się z lekarzami i pielęgniarkami  Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Paweł Ratajczyk jest na co dzień lekarzem. Jest również prawnikiem. W swoim wykładzie obrazowo przedstawił zachowanie bezpiecznych procedur podczas pracy z linią naczyniową.
To dla lekarzy i pielęgniarek bardzo cenne wskazówki. Dzięki takim szkoleniom  będą mogli jeszcze precyzyjniej zadbać o bezpieczeństwo pacjentów w terapii dożylnej.