Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościKONTROLA ZARZĄDCZA – SZKOLENIE KADRY KIEROWNICZEJ

KONTROLA ZARZĄDCZA – SZKOLENIE KADRY KIEROWNICZEJ

   Planowanie, miernikowanie i zarządzanie ryzykiem w ramach kontroli zarządczej, która jest obowiązkowa w każdej jednostce sektora finansów publicznych – to temat szkolenia kadry kierowniczej, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

   Spotkanie w formie praktycznych warsztatów poprowadził Maciej Bogdan Olesiński – audytor wewnętrzny, Ministerstwo Edukacji Narodowej, szef Zespołu Audytorów Wewnętrznych.

   W pierwszej części uczestnicy poznali prawidłowe wyznaczanie planów zgodnie ze standardami kontroli zarządczej i prawidłowe miernikowanie. Odbyły się także ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego określania celów rocznych i dobierania do nich odpowiednich mierników. Najpierw na przykładzie podanym, a potem na przykładach własnych.

   Druga część, to warsztaty zarządzania ryzykiem. Przedstawiono wzór rejestru ryzyka i na tej podstawie, uczestnicy na własnych przykładach wcześniej określonych celów, przeprowadzili praktyczne zarządzanie ryzykiem.

   Warsztaty mają pokazać jak wygląda najprostsza, uniwersalna metodyka planowania i zarządzania ryzykiem w kontroli zarządczej. Można ją stosować w każdej jednostce niezależnie od branży w jakiej ta jednostka funkcjonuje.

   Spotkanie miało również na celu pokazanie uczestnikom jakie w praktyce jest oczekiwanie w sektorze publicznym minimum sporządzania dokumentacji tak, by sprowadzało się do tego co jest wymagane, ale jednocześnie ułatwiało pracę.

   Dzięki takim szkoleniom uczestnicy, którzy zajmują się kontrolą zarządczą w praktyce – mogą z jednej strony potwierdzić, że to co robią wpisuje się w oczekiwania Państwa, a z drugiej strony poznają sposoby, aby tworzenie dokumentacji zarządzania ryzykiem było jeszcze łatwiejsze.

Do góry