Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościLASEREM W KAMIENIE - nowa metoda zabiegów

LASEREM W KAMIENIE - nowa metoda zabiegów

Koniec z długimi zabiegami usuwania złogów w układzie moczowym.
Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ma najnowszej generacji urządzenie do laserowego rozbijania złogów w układzie moczowym.

Do tej pory lekarze wykonywali zabiegi na kamicę zwykłym aparatem. Zabieg trwał wówczas od pół godziny do nawet dwóch godzin. Zdarzało się, że złogi były tak duże i twarde, że zwykły aparat nie był w stanie ich rozbić. Po kilku dniach zabieg trzeba było powtarzać lub operacyjnie usunąć kamienie. A to dla pacjenta oznaczało dłuższy pobyt w szpitalu i większy ból.

Nowy aparat to duży komfort zarówno dla pacjenta jak i operującego lekarza. Wprowadzany przez cewkę moczową laser w kilka sekund rozbija na drobne kawałki nawet najtwardsze kamienie. Zabieg trwa kilka minut i pozwala, bez konieczności powtarzania, rozbić złogi zarówno w przewodzie moczowym jak i pęcherzu.

Suwalscy lekarze wykonali z powodzeniem zabieg laserowego rozbicia złogów z pęcherza. Przygotowują się również do zabiegu usunięcia złogów w nerkach. Zabieg nie będzie wymagał jak dotychczas długiego nacięcia na  boku pacjenta.
Zostanie wykonane jedynie małe, kilkucentymetrowe nacięcie do wprowadzenia cieniutkiego lasera.