Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościLECZENIE ŻYWIENIOWE JAKO WAŻNY ELEMENT LECZENIA PACJENTA

LECZENIE ŻYWIENIOWE JAKO WAŻNY ELEMENT LECZENIA PACJENTA

Czy niedożywienie jest dużym problemem w polskich szpitalach ? Co to jest leczenie żywieniowe?
Jak ustalić kto potrzebuje leczenia żywieniowego ? Jakie są rodzaje interwencji żywieniowej ?
Jak rozlicza się leczenie żywieniowe w szpitalach?
To niektóre zagadnienia jakie zostały poruszone podczas szkolenia dla personelu Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Problem leczenia żywieniowego jest niedoceniany.
Stosowanie prawidłowego żywienia niesie za sobą spektakularne sukcesy w różnych dziedzinach medycyny, uważa prowadzący szkolenie lekarz Marcin Gendźwiłł. Jak mówił badania przeprowadzone przez Instytut Żywności i Żywienia na zlecenie NFZ pokazują, że w polskich warunkach pacjent prawidłowo żywiony leży w szpitalu o 5-7 dni krócej.

Stosując prawidłowe żywienie przyspieszamy proces terapeutyczny, zmniejszamy jakość ilość i ciężkość powikłań i skracamy okres rehabilitacji. Przykładem mogą być rany przewlekłe czy pooperacyjne. Żeby rana mogła się zagoić potrzebne są duże ilości białka. Jeżeli pacjent nie otrzymuje odpowiedniej ilości białka, rany trudniej się goją. - mówił Marcin Gendźwił.

To już kolejne szkolenie dotyczące leczenia żywieniowego jakie zostało zorganizowane w suwalskiej placówce.