Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościRESUSCYTACJA, NOWE WYTYCZNE – szkolenie lekarzy

RESUSCYTACJA, NOWE WYTYCZNE – szkolenie lekarzy

Nowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji – to temat jednego z najważniejszych szkoleń skierowanych do lekarzy, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Cztery wykłady dotyczące resuscytacji dorosłych i dzieci, skuteczności resuscytacji oraz zagadnienia czy  mamy wpływ na zatrzymanie krążenia poprowadzili lek. Leszek Pazio  specjalista medycyny ratunkowej oraz lek. Robert Sowiński  specjalista medycyny ratunkowej, specjalista chirurgii ogólnej.

Dla każdego lekarza zajmującego się resuscytacją, jest to wiedza  podstawowa i konieczna. Nie są to jednak informacje jak udzielać pierwszej pomocy. To są zaawansowane zabiegi i skierowane głównie do lekarzy.

A co to oznacza dla pacjenta? Przede wszystkim większe bezpieczeństwo i większe szanse na to, że w przypadku gdyby doszło do zatrzymania krążenia – personel Szpitala udzieli właściwej i szybkiej pomocy. Będzie również wiedział jak można zapobiec zatrzymaniu krążenia.

Szkolenie finansowane przez Izby Lekarskie.