Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNOWA ŚWIETLICA NA DZIEŃ DZIECKA

NOWA ŚWIETLICA NA DZIEŃ DZIECKA

Prezenty, znamienici goście i wielki tort. Takiego Dnia Dziecka mali pacjenci oddziału Pediatrycznego Szpitala Wojewódzkie im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach się nie spodziewali.

Dzień 1 czerwca nie przypadkowo został wybrany na uroczyste otwarcie świetlicy oddziału Pediatrycznego. To największy prezent dla małych pacjentów ofiarowany przez sponsorów.

Oddział Pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przeszedł gruntowny remont. Zyskał również dodatkową przestrzeń.
Mali pacjenci mają kolorowe przestronne sale, a personel komfortowe warunki pracy. Oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt.
Wciąż pusta była świetlica, w której dzieci mogły by spędzać czas i choć na chwilę zapomnieć o niedogodnościach związanych z chorobą.

Kamil Lauryn jest piłkarzem suwalskich Wigier i  Miejskim Radnym. Ale przede wszystkim jest  mężem, głową rodziny i troskliwym ojcem dwójki dzieci.
Kiedy dowiedział się o potrzebie wyposażenia świetlicy oddziału Pediatrycznego suwalskiego Szpitala, wraz z małżonką bez chwili zawahania rozpoczął poszukiwania sponsorów. Wśród lokalnych przedsiębiorców udało się znaleźć darczyńców o wielkich sercach.

Spontanicznie rozpoczęta akcja szybko nabrała rozmachu, spotkała się z ciepłym przyjęciem i zakończyła pełnym sukcesem.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Państwa Lauryn i ofiarności właścicieli suwalskich firm i Radnych Miejskich świetlica, która dotąd świeciła pustkami – wzbogaciła się o nowe meble, kanapę ,komputer ,foto tapetę , dywan, tablicę, zabawki i art biurowe oraz konsolę do gier.
Wszystko dla małych pacjentów oddziału Pediatrycznego.
Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz ofiarował dzieciom kosz z upominkami, a kapitan suwalskich Wigier wręczył słodkie upominki od drużyny.

Dodatkowo Suwalska Fundacja Ochrony Zdrowia „Globmedis” przekazała na rzecz świetlicy kilkadziesiąt puzzli, książki, kolorowanki, artykuły rysunkowe, kredki i mazaki.

Niespodziankę zrobili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi koło Suwałk. Przekazali na oddział zebrane w szkole książki dla dzieci.

W imieniu inicjatorów akcji Małgorzaty i Kamila Lauryn, Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach, całego personelu oddziału Pediatrycznego i przede wszystkim małych pacjentów i ich rodziców – dziękujemy wszystkim.