Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualności„WŁÓCZNIA JAĆWINGÓW” DLA NASZEGO LEKARZA

„WŁÓCZNIA JAĆWINGÓW” DLA NASZEGO LEKARZA

„Włócznie Jaćwingów” to nagrody Prezydenta Suwałk.

Przyznawane są instytucjom, osobom i firmom, których działalność znacząco wpływa na rozwój i promocję miasta.

Jedna z siedmiu tegorocznych statuetek „Włóczni Jaćwingów” trafiła do lek. med. Elżbiety Cipielewskiej – diabetolog, pracownika Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Elżbieta Cipielewska otrzymała statuetkę za wieloletnią aktywną działalność na rzecz środowiska osób chorych na cukrzycę.

To właśnie z inicjatywy Elżbiety Cipielewskiej przed 30 laty zaczęto budować podstawy suwalskiej diabetologii.

To lekarz z wielką pasją. Nie tylko leczy, ale aktywnie działa w zakresie profilaktyki i edukacji. Wraz z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków jest organizatorką wielu akcji edukacyjnych, np.: „Szkoła cukrzycy”.

W ciągu 13 edycji „Włóczni Jaćwingów” wyróżnienia otrzymało łącznie 82 instytucje, podmioty gospodarcze i osoby.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach składa lek. med. Elżbiecie Cipielewskiej serdeczne gratulacje życząc kolejnych sukcesów zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym.

FOTOGRAFIA: Radio5

Jarosław Zieliński sekretarz stanu w MSWiA oraz Elżbieta Cipielewska laureatka Włóczni Jaćwingów 06 08 16 e1470461803226

ŹRÓDŁO: