Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościPROFILAKTYCZNE BADANIA PIERSI

PROFILAKTYCZNE BADANIA PIERSI

W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ramach projektu pn. „Pilotażowy Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnozy Wybranych Chorób Nowotworowych i Chorób układu krążenia”, Suwalska Fundacja Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS przeprowadziła bezpłatne badania USG piersi.

W pierwszej kolejności Panie uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym, którego tematem były nowotwory piersi. Licznie zebrane na sali panie aktywnie uczestniczyły w wykładzie. Pytały o szczegóły profilaktyki czy leczenia nowotworów piersi. Zgłaszały również swoje spostrzeżenia dotyczące rodzajów czy sposobu przeprowadzanych badań profilaktycznych.

50 kobiet zostało objętych bezpłatny badaniem USG piersi.

Spotkania edukacyjne oraz badania profilaktyczno-diagnostyczne współfinansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.