Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNOWOTWORY – OBJAWY, RYZYKO, LECZENIE

NOWOTWORY – OBJAWY, RYZYKO, LECZENIE

Suwalska Fundacja Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS zorganizowała spotkania edukacyjne oraz badania profilaktyczno-diagnostyczne, które są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w ramach projektu pn. „Pilotażowy Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnozy Wybranych Chorób Nowotworowych i Chorób układu krążenia”.

9 sierpnia 2016 roku w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbyło się drugie z cyklu spotkanie edukacyjne poświęcone nowotworom. Tym razem dotyczyło nowotworów tarczycy.

Prelekcję wygłosiła lek. med Jolanta Jaworska - specjalista chorób wewnętrznych, specjalista endokrynolog.

Jakie są objawy powinny nas zaniepokoić ? Szybko rosnące guzki, chrypka, powiększone węzły chłonne, duszność i zaburzenia połykania. Należy wówczas jak najszybciej zgłosić się do lekarza, by dokonać ostatecznej oceny występujących objawów.

W spotkaniach może uczestniczyć każdy. Nie ma ograniczeń wiekowych. Uczestnicy spotkań mają możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktyczno – diagnostycznych. Przed prelekcjami wykonywane są również pomiary ciśnienia.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 6 września 2016 r. o godz. 15:00. Tematem będą nowotwory prostaty.

1 Spotkanie edukacyjne – rak prostaty 06 września 2016 r., godz. 15:00
2 Spotkanie edukacyjne – rak skóry 13 września 2016 r., godz. 14:00
3 Spotkanie edukacyjne – rak jelita grubego 07 października 2016 r., godz. 15:00

Więcej informacji na stronie www.globmedis.suwalki.pl