Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościTARCZYCA - PROFILAKTYCZNE BADANIA

TARCZYCA - PROFILAKTYCZNE BADANIA

Nowotwory tarczycy stanowią około 1 % wszystkich nowotworów złośliwych.
Jako przyczynę wystąpienia raka tarczycy wymienia się między innymi niedobór lub nadmiar jodu. W Polsce każdego roku na nowotwory tarczycy choruje nawet 3,5 tysiąca osób w każdym wieku. W ponad 90 proc. przypadków udaje się go wyleczyć. Ważne jednak, by szybko chorobę zdiagnozować.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka i edukacja.

W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ramach projektu pn. „Pilotażowy Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnozy Wybranych Chorób Nowotworowych i Chorób układu krążenia”, Suwalska Fundacja Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS przeprowadziła bezpłatne badania USG tarczycy.

Po bezpłatnych badaniach piersi, teraz 50 osób będzie miało wykonane profilaktyczne badanieUSG tarczycy.

Spotkania edukacyjne oraz badania profilaktyczno-diagnostyczne są bezpłatne i współfinansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.