Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościSPOTKANIA EDUKACYJNE FUNDACJI GLOBMEDIS

SPOTKANIA EDUKACYJNE FUNDACJI GLOBMEDIS

Jak ważna jest profilaktyka nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie zawsze o tym pamiętamy. Bardzo często pacjenci trafiają do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. W takich przypadkach leczenie bywa nie tylko trudniejsze, ale i mniej skuteczne.
W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbywają się spotkania edukacyjne organizowane przez Suwalską Fundację Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS. Prelekcje dotyczą nowotworów. Ostatnia poruszała problematykę związaną z prostatą.
Prostata to dla wielu panów temat niestety wciąż wstydliwy. A tematyka nowotworów prostaty jest znana często „ze słyszenia” i raczej niechętnie poruszana przez mężczyzn.
Jakie objawy są niepokojące? Na co zwrócić szczególną uwagę? Kiedy i do jakiego lekarza się udać? To tylko niektóre zagadnienia jakie zostały poruszone podczas prelekcji, którą poprowadził dr Józef Wołyniec.
W ramach projektu uczestnicy spotkań edukacyjnych mają możliwość wykonania bezpłatnych badań profilaktyczno – diagnostycznych. W przypadku nowotworów prostaty, będą to badania krwi PSA. Podczas spotkania poruszono również kwestię chorób układu krążenia oraz wykonywano pomiary ciśnienia tętniczego.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 13 września 2016 r. o godz. 14:00. Tematem będą nowotwory skóry.
Więcej informacji na stronie Fundacji www.globmedis.suwalki.pl