Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościKURSY SPECJALISTYCZNE PIELĘGNIAREK

KURSY SPECJALISTYCZNE PIELĘGNIAREK

Pielęgniarki i położne Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach stale podwyższają swoje kwalifikacje. Tym razem uczestniczą w kursach specjalistycznych.
I wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa. Aby  przystąpić do kursu  specjalistycznego, należy przejść postępowanie kwalifikacyjne.

Kurs specjalistyczny to rodzaj kształcenia, podczas którego pielęgniarki zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne w czasie wykonywania obowiązków zawodowych.
Trwający obecnie kurs specjalistyczny skierowany do pielęgniarek dotyczy : szczepień ochronnych, leczenia ran oraz wykonywania i interpretacji zapisu EKG.

Podczas części teoretycznej poruszone zostały między innymi aspekty postępowania w przypadku wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego, prowadzenia sprawozdawczości w zakresie szczepień ochronnych, wykonywania standardowego, spoczynkowego badanie EKG, interpretacji składowych prawidłowego zapisu oraz rozpoznania stanów zagrożenia życia i zdrowia.

Poza teorią bardzo ważna jest praktyka. Dlatego kursy specjalistyczne to również zajęcia praktyczne. Pielęgniarki są podzielone na małe grupy, w których odbywały się staże z określonej dziedziny pielęgniarstwa. Kursy zakończą się egzaminem w formie testu.

Organizatorem kursów jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.