Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNOWOTWORY SKÓRY– przedostatnie spotkanie edukacyjne

NOWOTWORY SKÓRY– przedostatnie spotkanie edukacyjne

Jakie znamiona są niepokojące? Kiedy należy udać się do lekarza? Jak obserwować zmiany znamion? Jakie są rodzaje nowotworów skóry? Diagnostyka i sposoby leczenia czerniaka skóry.

To tylko niektóre aspekty jakie zostały poruszone podczas spotkania, które odbyło się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Tym razem wykład dotyczył nowotworów skóry, który poprowadził dr n. med. Marek Kiluk – onkolog, specjalista chirurgii ogólnej. Uczestnicy mogli również wykonać badanie znamion dermatoskopem i omówić je ze specjalistą. Chętni mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz uzyskać informacje w zakresie chorób układu krążenia.

Spotkania edukacyjne oraz badania profilaktyczno -diagnostyczne współfinansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w ramach projektu pn. „Pilotażowy Program Profilaktyki i Wczesnej Diagnozy Wybranych Chorób Nowotworowych i Chorób układu krążenia”.

To już przedostatnie spotkanie edukacyjne organizowane przez Suwalską Fundację Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS.

W październiku planowane jest jest jeszcze spotkanie dotyczące nowotworów jelita grubego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.globmedis.suwalki.pl lub pod numerem telefonu 790 707 112.