Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościWSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA Z UKRAINĄ

WSPÓŁPRACA TRANSGRANICZNA Z UKRAINĄ

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach – Adam Szałanda – podpisał umowę partnerską z Lwowskim Obwodowym Szpitalem Klinicznym.

Ze strony Lwowskiego Szpitala podpis na dokumencie złożył Mychajlo Hyczka, Lekarz Naczelny i Przewodniczący Komisji Lwowskiej Rady Obwodowej ds. Ochrony zdrowia, opieki społecznej, polityki młodzieżowej i sportu.

Umowa partnerska dotyczy wspólnej realizacji projektów w programie transgranicznym „Polska-Białoruś-Ukraina” 2014-2020.

Szpitale z Suwałk i Lwowa chcę wspólnie pozyskać transgraniczne fundusze na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej w leczeniu chorób urologicznych.

Przedstawiciele partnerów z Ukrainy byli również z wizytą w suwalskim szpitalu. Odwiedzili między innymi Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz oddział Urologiczny.

Foto: Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach i wrotapodlasia.pl