Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościWYRÓŻNIENIE ZA RZETELNOŚĆ

WYRÓŻNIENIE ZA RZETELNOŚĆ

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jako jedyny z województwa podlaskiego rozpoczął współpracę z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Szpital pozytywnie przeszedł weryfikację rzetelności i znalazł się w gronie placówek, z którymi Agencja podpisała umowę dotycząca współpracy w zakresie wyceny świadczeń medycznych.

Agencja rozesłała do placówek medycznych ankiety. Należało w nich między innymi udzielić informacji dotyczących np. kosztów specjalistycznych operacji. Kryterium wyboru placówek do współpracy była wysoka jakość i kompletność informacji, jakie zostały przekazane agencji.

Agencja założyła, że rozpocznie współpracę z 20 placówkami z całej Polski. Takimi, które rzetelnie liczą usługi medyczne. W tej wybranej dwudziestce jest suwalski Szpital.

Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji to państwowajednostka. Jest nadzorowana przez Ministra Zdrowia oraz pełni funkcje opiniodawczo-doradcze dla Ministra Zdrowia.