Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ZDROWIA ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ

NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ZDROWIA ZAKOŃCZYŁ DZIAŁALNOŚĆ

Narodowy Fundusz Ochrony Zdrowia w Suwałkach kończy swoją działalność. Przedstawiciele Zarządu spotkali się z Dyrektorem Adamem Szałanda i pracownikami Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Spotkanie było okazją do podsumowania wieloletniej działalności NFOZ i współpracy z suwalskim szpitalem. - Wspólnie z Państwem udało się tak wiele zrobić dla tego szpitala. Gdyby nie Wasza pomoc i zaangażowanie, nie bylibyśmy w stanie ofiarować wsparcia w takim wymiarze – mówiła Dyrektor biura NFOZ w Suwałkach Elżbieta Chmielewska.

Specjalne podziękowania otrzymał Dyrektor Adam Szałanda oraz osoby wyróżniające się w prowadzeniu zbiórki w ramach akcji NFOZ „ Serce za Serce”.

W ciągu ponad 40 lat ze sprzedaży cegiełek, jednego procenta podatku i sądowych nawiązek -  suwalski oddział NFOZ zebrał osiem milionów złotych. Za uzyskane w ten sposób pieniądze kupowana była aparatura do szpitali i jednostek zdrowia na Suwalszczyźnie.

Ponad 140 tysięcy złotych suwalski NFOZ przekazał do suwalskich placówek służby zdrowia w 2015 roku. W tym roku udało się zebrać jeszcze więcej bo aż 223 403 zł. Ponad 200 tysięcy złotych trafiło do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.  Dzięki temu wsparciu udało się między innymi wyposażyć oddział pediatrii i laryngologii oraz zakupić stanowisko do pielęgnacji noworodków, monitor funkcji życiowych czy kardiograf.