Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościOSTATNIE SPOTKANIE EDUKACYJNE FUNDACJI

OSTATNIE SPOTKANIE EDUKACYJNE FUNDACJI

W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach odbyło się ostatnie już spotkanie edukacyjne poświęcone nowotworom. Wykład na temat nowotworów jelita grubego poprowadził lek.med. Andrzej Tynecki specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterolog. Chętni mogli również zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz uzyskać informacje w zakresie chorób układu krążenia.

Prelekcja objęła między innymi tematykę profilaktyki i możliwości leczenia nowotworów jelita grubego. Zebrani byli zainteresowani badaniami gastroskopii i kolonoskopii. Pytali kiedy należy takie badanie wykonać? Jak często powinny być wykonywane? Jak przebiega badanie i czy niesie za sobą duże ryzyko?

Pracownia gastroenterologiczna mieszcząca się w Szpitalu Wojewódzkim im dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach wykonuje badania w najnowszej technologii, która jest porównywalną z tą stosowaną w klinikach w USA. To zapewnia komfort i bezpieczeństwo wykonywanych tu badań.

Wykładem na temat nowotworów jelita grubego zakończył się cykl spotkań edukacyjnych organizowanych przez Suwalską Fundację Ochrony Zdrowia GLOBMEDIS.