Dekra.png
Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualności32-LECIE CENTRALNEJ STERYLIZACJI

32-LECIE CENTRALNEJ STERYLIZACJI

Centralna Sterylizacja Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach ma już 32 lata. Jubileusz stał się okazją do przedstawienia zadań CS podczas konferencji naukowo - szkoleniowej połączonej z wystawą medyczną.

Centralna Sterylizacja jest komórką organizacyjną, która zabezpiecza potrzeby całego Szpitala w zakresie dezynfekcji i sterylizacji narzędzi chirurgicznych litych, narzędzi laparoskopowych, narzędzi z napędem, sprzętu anestezjologicznego, szkła, gumy med. i sprzętu endoskopowego.

Sześć lat temu, jako pierwsza została zmodernizowana zgodnie z wymaganiami krajowymi oraz unijnymi. Wszystko po to , by spełniała wymagania placówki bezpiecznej dla pacjenta.

Dziś Centralna Sterylizacja Szpitala w Suwałkach, której wyposażenie, wykwalifikowany personel oraz wysoka jakość usług w zakresie sterylizacji stawiany jest często za wzór.

Z okazji 32-lecia pracownicy CS otrzymali z rąk Dyrektora Szpitala Adama Szałanda pamiątkowe medale i podziękowania.

Poza wykładami na temat zasad sterylizacji czy wyzwań z jakimi mierzą się pracownicy CS, przygotowana została również historyczna niespodzianka.

Grupa rekonstrukcyjna przedstawiła zebranym style modowe obowiązujące w średniowieczu wśród drobnomieszczaństwa i dworzan. Dreszczyku emocji dostarczył pokaz walki rycerzy.

Wszystkim gościom dziękujemy za tak liczne przybycie.