Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościNASI LEKARZE Z POMOCĄ W TANZANII

NASI LEKARZE Z POMOCĄ W TANZANII

Wykłady, spotkania, szkolenia dla personelu i udział w zabiegach operacyjnych – to główne elementy wizyty naszych lekarzy w szpitalu w dalekiej Tanzanii.

Marek Kiluk i Grzegorz Sadowski, lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach mieli okazję poznać kulturę tego kraju, ale przede wszystkim mogli pracować w międzynarodowym zespole i przekazać swoją wiedzę lekarzom ze szpitala w Mvumi.

Lekarze z suwalskiej placówki poprowadzili wykłady z zakresu chirurgii onkologicznej i urologii. Uczestniczyli w planowych zabiegach oraz przeprowadzili kilkadziesiąt konsultacji lekarskich.

Afrykańscy medycy mieli możliwość zapoznać się z metodami leczenia stosowanymi w naszym kraju. Spotkania z lekarzami z Suwałk cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

To już drugie spotkanie Tanzańskich lekarzy ze specjalistami z Podlasia. Wizyty w afrykańskich szpitalach są realizowane w ramach projektu „Polsko-Tanzański most medyczny na St. Johns Universyty i w szpitalu w Mvumi: realizowanego przez Stowarzyszenie „Klub Młodych Biznesmenów” z Białegostoku.