Jesteś tutaj: Strona głównaSzpitalAktualnościDotacja dla Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

Dotacja dla Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach

Dwa miliony złotych przyznał Zarząd Województwa Podlaskiego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Suwałkach. Dotacja pozwoliła przygotować i wyremontować nową lokalizację Oddziału Urologicznego.

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zwrócił się do Zarządu Województwa Podlaskiego z prośbą o przyznanie dotacji na adaptację pomieszczeń zwolnionych przez Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie Bloku Operacyjnego. Dyrektor planuje przenieść tam oddział urologiczny, dla którego – z uwagi na jego zabiegowy charakter – bliskość Bloku Operacyjnego jest niezmiernie istotna. Nowa lokalizacja usprawni transport pacjentów, a planowana rozbudowa Oddziału Chirurgicznego może dodatkowo umożliwić rozszerzenie zakresu jego działalności o nowe procedury medyczne.

Planowana wartość inwestycji – 2000000,00 zł, dotacja to 1960000,00 zł i pieniądze te pochodzą z budżetu Województwa Podlaskiego.